Współpraca Zagraniczna

Uczenie poprzez doświadczenie w wymianie szkolnej

Udział w polsko - niemieckim seminarium w Krzyżowej
w dniach 04-08.11.2015.

Das Bild der Anderen

Projekt międzynarodowy, polegający na wymianie korespondencji e-mail w języku niemieckim między uczniami, dla których język niemiecki jest językiem obcym.
Celem projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego jako międzynarodowego języka komunikacji. Młodzież pisze o sobie, swoich zainteresowaniach, szkole, rodzinie, przyjaźni, swoim mieście, czyli o wszystkim, co jest jej bliskie, co ją interesuje.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej
www.bild-online.dk

komputer1

Rok szkolny 2008/2009

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 1a.
W tym roku korespondujemy z 31 Gimnazjum w Tschernihiw (UKRAINA). Projektem opiekują się p. Olena Lanko (Ukraina), oraz p. Marzena Grzyb (Polska).

Uczniowie z Ukrainy (Tschernihiw)

klasa ukraińska Tschernihiw

Rok szkolny 2007/2008

W tym roku w projekcie bierze udział 56 uczniów. Opiekunką projektu w naszej szkole jest p. Marzena Grzyb. Uczniowie z klasy 2e korespondują z rówieśnikami z Francji, uczącymi się w College Eugene Thomas w LE QUESNOY. Opiekunką projektu jest pani Patricia Janicot.

Pierwsze listy już otrzymaliśmy!!!!!

wymiana
Uczniowie z klasy 1a i 1d wymieniają korespondencję z kolegami ze szkoły Classen SAS w Ellison Oklahoma City w USA. Opiekunką projektu jest pani Nancy Bourdeau.

Oto kilka z listów
(nazwa: listy.pdf, wielkość 1,26MB)

Uczniowie klasy 2b, 2d oraz 2f, będą korespondować z klasą partnerską z Włoch (Castelfranco Veneto - Treviso).
Rówieśnicy uczą się w Scuola Media di San Floriano. Opiekunką projektu we Włoszech jest pani Vanessa Rebellato.

Rok szkolny 2006/2007

Uczniowie klasy 3B Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkach wraz ze swymi rówieśnikami z Hiszpanii wzięli udział w projekcie Das Bild der Anderen (Obraz innych) realizowanym w ramach European School Projekt.

Das Bild Der Anderen

W projekcie uczestniczą nie tylko uczniowie z państw europejskich, ale także z Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie biorący udział w projekcie (klasa 3 B)

klasa 3B 06/07

Uczniowie wymienili między sobą 8 listów.

Uczniowie z Hiszpanii (LUGO)

klasa hiszpania LUGO
23 uczniów klas pierwszych również uczestniczyło w projekcie. Ta grupa korespondowała z rówieśnikami ze Słowacji (Kosice).
W roku szkolnym 2006/2007 napisaliśmy 7 listów.
Uczniowie poznali swoich kolegów, ich zainteresowania. Wymieniali swoje poglądy na temat młodzieży w obu krajach, porównywali zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Kalendarz Roku Szkolnego

Aktualizacja: 2016-01-12 23:20:27