SZKOŁA RÓWNYCH SZANS I ODKRYWANIA WŁASNYCH TALENTÓW

Nasze Gimnazjum jest miejscem, w którym uczeń może rozwijać własne zainteresowania i zdolności.

W naszej szkole uczy się 657 uczniów w 21 oddziałach klasowych.

W roku szkolnym 2014/2015 zajęliśmy
V MIEJSCE
w powiecie w rankingu szkół gimnazjalnych z uwagi na wynik egzaminu gimnazjalnego.
(Wyniki egzaminu)

Każdego roku uczniowie zdobywają nagrody w konkursach przedmiotowych, międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, międzyszkolnych.

Zajmujemy w powiecie w kolejnych latach I lub II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, wyprzedzając niejednokrotnie szkoły sportowe.

Przy naszej szkole została wybudowana największa w Ząbkach sala gimnastyczna z widownią o wymiarach 36m x 23,5m.

Dysponujemy również największym w mieście boiskiem do piłki nożnej ze sztuczną trawą (oświetlonym i monitorowanym) oraz boiskiem wielofunkcyjnym do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej.

Doczekaliśmy się stołówki, nowej biblioteki z przestronną wypożyczalnią, a także czytelnią.

W szkole funkcjonuje Biblioteczne Centrum Multimedialne współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Europejski Fundusz Społeczny.

Mamy dwie pracownie komputerowe oraz dobrze wyposażone klasopracownie fizyczną, biologiczną i chemiczną oraz sale językowe, matematyczne, polonistyczne, geograficzne i historyczne.

Dysponujemy salą do nauki języków obcych z mikrofonami dynamicznymi. Pracownie wyposażone są w sprzęt multimedialny oraz tablice interaktywne.
Gimnazjum jest wyposażone w sieć wewnetrzną w klasopracowniach z dostępem do Internetu we wszystkich salach lekcyjnych i pomieszczeniach pracy nauczycieli.
W szkole działa Klub Europejski, uczniowie redagują gazetkę szkolną Batorszczak.

Obchodzimy Dzień Europy, Dzień Wiosny, Dzień Ziemi, organizujemy festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu, oraz wiele innych imprez okolicznościowych.

Szkoła jest bezpieczna i przyjazna dla uczącej się tu młodzieży (posiadamy monitoring, a nauczyciele sprawują opiekę nad uczniami również w czasie przerw).

SZKOŁA UMOŻLIWIA UZYSKANIE
EUROPEJSKIEGO CERTYFIKATU UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH
ECDL - EUROPEAN COMPUTER DRIVING LICENCE
CERTYFIKATÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Kompetenz in Deutsch (organizowany przez Instytut Austriacki)
Fit in Deutsch (organizowany przez Instytut Goethego)

Organizujemy wycieczki zagraniczne podczas których oprócz zwiedzania organizowane są zajęcia językowe i spotkania z rówieśnikami z różnych krajów Europy.
(szczegóły w zakładce Wyjazdy zagraniczne)

Uczestniczymy w projektach międzynarodowych mających na celu wymianę informacji pomiędzy uczniami z różnych stron świata.
(szczegóły w zakładce Współpraca zagraniczna)

W szkole działają liczne koła przedmiotowe: matematyczne, polonistyczne, historyczne, biologiczne, geograficzne, chemiczne, wiedzy o społeczeństwie i informatyczne.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach kół: teatralnego, plastycznego, wiedzy o teatrze, edukacji medialnej.
Ponadto zdolności artystyczne młodzież może kształtować na zajęciach tanecznych i wokalnych (Zespół Forte)

Wszyscy uczniowie uczą się dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego.

Do tradycji szkoły należą organizowane co roku otrzęsiny klas pierwszych i bal gimnazjalny.

W Gimnazjum funkcjonuje sklepik, bufet szkolny, stołówka.

Dla wszystkich kandydatów organizowane są spotkania informacyjne dotyczące naszej szkoły.

Kalendarz Roku Szkolnego

Aktualizacja: 2016-04-05 00:20:24